Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Króluj nam Chryste!

1. Dziś przeżywamy 85. rocznicę Wielkiego Głodu na Ukrainie. Modlimy się za ofiary tego okrutnego ludobójstwa, a dla sprawców o przebaczenie Boże.

2. W piątek wspominamy w kalendarzu liturgicznym św. Andrzeja Apostoła.

3. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Już dziś zachęcamy do podjęcia dobrych postanowień adwentowych.

4. Wydział Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji, zaprasza osoby żyjące w związku niesakramentalnym na adwentowy dzień skupienia, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 2 grudnia br. w kościele Bożego Ciała w Elblągu. Rozpoczęcie o godz. 15.3o.

5. Za tydzień, w pierwszą niedzielę nowego miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na spłatę systemu przeciwpożarowego, który jest montowany w naszym kościele.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Daniela Barańskiego, Haralda Popp, Jana Chmielewskiego i Magdalenę Fabrykiewicz. Wieczny odpoczynek…