TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 listopada 2014

 

1. Zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Ten fakt, jak i listopadowa aura sprzyjają refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania możemy szukać  w sobie, ale też może nam w tym pomóc katolicka prasa czy dobra literatura religijna. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych i korzystania z biblioteki parafialnej.

 

2. Trwa miesiąc listopad i związana z nim pamięć o naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy.

 

3. We wtorek, środę i czwartek na godz. 17.oo zapraszamy młodzież na katechezy przed bierzmowaniem. Spotykają się grupy których opiekunem jest ks. Włodzimierz.

 

4.  Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu zaprasza  w czwartek o godz. 19.oo  na Mszę św. dla singli. Ojcowie Redemptoryści zapraszają do wspólnej modlitwy o dobrego męża/żonę  oraz do spotkania w miłym gronie. Po Mszy św., odbędzie się wykład na temat „Małżeństwo, kapłaństwo / życie zakonne , samotność  – rozeznawanie drogi powołania.”

 

5. W piątek  wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.  W tym dniu pamiętamy o siostrach klauzurowych, które swoje życie w zamknięciu, poświęcają modlitwie.

6. Caritas naszej Parafii, zaprasza mieszkańców Sztumu i okolic  w sobotę w godzinach 9.oo – 12.oo do budynku hali targowej, gdzie będzie można za darmo  zaopatrzyć się w zimową odzież dla dorosłych i młodzieży. Caritas jak co roku rozpoczyna też „Świąteczną zbiórkę żywności” w sklepach naszego miasta.  Żywnośćzebranawwynikuakcjizostanierozdysponowanaprzed świętami Bożego Narodzenia,wśródnajuboższychmieszkańcównaszegomiastaigminy.

7. Stowarzyszenie Bractwo Rycerzy Ziemi Sztumskiej obchodzi  XX rocznicę powstania. W sobotę o godz. 15.oo w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w kościele na Placu Wolności, odbędzie się spektakl w wykonaniu teatru historycznego z zamku Insterburg w Czerniachowsku w Obwodzie Kaliningradzkim. Natomiast o godz. 18.oo członkowie Bractwa oraz zaproszeni goście wezmą udział we Mszy św. z udziałem chóru LUTNIA w  naszym kościele. Zapraszamy na te uroczystości.

8. Za tydzień przypada uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny. Dzień wcześniej w Piekle o godz. 12.oo rozpocznie się uroczystość odpustowa.

 

9. Piesi poruszający się, po zmierzchu, po drodze, poza obszarem zabudowanym – są zobowiązani do zaopatrzenia się w elementy odblaskowe.Policja prosi o przypomnienie tego obowiązku zawartego w prawie o ruchu drogowym.

 

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Zygmunta Komudę, Wandę Popielarz, Kacpra Rogackiego i Romualdę Tatkowską. Wieczny odpoczynek….