Trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone będą na potrzeby kościoła prześladowanego.

1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zwraca uwagę na sprawy eschatologiczne, czyli na powtórne przyjście Chrystusa, zmartwychwstanie umarłych, sąd ostateczny oraz tryumf Syna Bożego i wszystkich zjednoczonych z Nim przez łaskę uświęcającą. W odpowiedzi na usłyszane dziś słowo Boże nie szczędźmy starań, aby osiągnąć szczęście wieczne. Módlmy się także o nawrócenie grzeszników i pomagajmy duszom w czyśćcu cierpiącym.

2. W środę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc, która zginęła 18 XI 1914 roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety. U nas – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.oo, a następnie – Msza Święta wieczorna.

3. We środę i czwartek o godz. 17.oo zapraszamy młodzież na katechezę przed bierzmowaniem. Spotykają się grupy których opiekunem jest ks. Włodzimierz.

4. W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Będziemy polecać Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają modlitwie w intencjach Kościoła i świata.

5. Pan organista rozpocznie roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Nikt poza Panem Marcinem Katarzyniakiem nie jest upoważniony przez parafię do roznoszenia opłatków.

5. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tego dnia o godz. 16.oo w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie Orszaku Trzech Króli. O tej samej godzinie w kościele Św. Andrzeja Boboli odbędzie się koncert organowy.

O godz. 19.3o w naszym kościele w sposób uroczysty z udziałem księdza biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego, przyjmiemy symbole Światowych Dni Młodzieży – krzyż i ikonę Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie młodzież na to wieczorne czuwanie modlitewne, które się zakończy Apelem Jasnogórskim.