TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 października 2014

W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. diakona Cezarego, który wygłosi do nas Słowo Boże. Mamy szczególną okazję, by modlić się w intencji powołań do kapłaństwa, by nie brakowało świętych i oddanych Kościołowi szafarzy Ewangelii. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na utrzymanie i funkcjonowanie Seminarium Duchownego w Elblągu. Po Mszy Św. przy wyjściu kościoła, u ks. diakona będzie można kupić kalendarze seminaryjne.  

  1. Słowo Boże, które słyszeliśmy podczas liturgii, podkreśla, że przed Bogiem wszyscy jesteśmy braćmi. Niech będzie to zaproszeniem do refleksji nad naszym stosunkiem do bliźnich. Pamiętajmy, że jako wierzący tworzymy jedną wspólnotę w Chrystusie.   2. We wtorek, w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

3. Kończy się miesiąc październik. Wykorzystajmy te dni, które nam zostały, aby w tej prostej modlitwie różańcowej uwielbiać Boga razem z Maryją i prosić o potrzebna łaski.

4. W środę, czwartek i piątek o 17.oo zapraszamy młodzież na katechezy przed bierzmowaniem. Spotykają się grupy których opiekunem jest ks. Adrian.

5. W tych dniach porządkujemy groby naszych bliskich. Może w pobliżu znajduje się opuszczony czy zapomniany grób, o który także moglibyśmy zadbać.

6. W piątek w domu parafialnym, odbędzie się dla dzieci i młodzieży, już III Bal Wszystkich Świętych, który rozpocznie się nabożeństwem różańcowym o 16.3o. Celem Balu jest ukazanie prawdziwej radości człowieka, który ma nadzieję, by po śmierci znaleźć się w niebie i nie ma nic wspólnego z  halloween. Zapisy i bliższe informacje u Pani Małgorzaty Rozenberg. Składka 5 zł. Ilość miejsc ograniczona.

7. W sobotę, 1 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. Msze św. tego dnia odprawione będą o godz. 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.15 i 18.oo. Procesje na cmentarzach komunalnych połączone z błogosławieństwem grobów naszych bliskich odbędą się o godz. 14.oo.

  1. W przyszłą niedzielę, 2 listopada, będziemy przeżywać wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tegodnia będzie porządek Mszy św. niedzielny. Natomiast po sumie pójdziemy w procesji na cmentarz parafialny.

9. Przez cały listopad, codziennie o 17.3o zapraszamy na różaniec połączony z wypominkami. W niedziele o 9.45 a w tygodniu o 18.oo sprawowana będzie Msza Św. w intencji zmarłych poleconych na kartkach wspominkowych.

10. Zapowiedzi przedślubne I: Artur Antoni Przechadzki, parafia Prabuty i Angelika Gos, Sztum.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy Andrzeja Dziedowicz i Mieczysława Imiołek. Wieczny odpoczynek …