Trzecia Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia

1. Dzisiejsza Liturgia Słowa przypomniała nam dekalog oraz prawdę o ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. W misterium paschalne Chrystusa, włącza nas sakrament chrztu św., który zobowiązuje nas do zachowywania przykazań Bożych.

2. Dziś przypada Dzień Kobiet. Wszystkim niewiastom życzymy wielu łask od Pana Boga.

3. W środę na 16.45 zapraszamy do kościoła młodzież na próbę przed bierzmowaniem.

4. W czwartek na godz. 19.oo zapraszamy rodziców i chrzestnych na naukę przed chrztem.

5. W ramach przygotowania do Paschy, odbędą się za tydzień rekolekcje wielkopostne; od soboty wieczór do środy włącznie. Rekolekcje wygłosi ks. Marek Kubecki, duszpasterz z kwidzyńskiej katedry. Program rekolekcji wywieszono w gablocie i zamieszczono na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach i prosimy o modlitwę. W sobotę od godz. 7.oo do 18.oo zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach akcji „24 godziny dla Pana” w łączności z Ojcem Św. Franciszkiem. Tematem rozważań będą słowa z Listu do Efezjan:”Bóg bogaty w miłosierdzie”.

Zapraszamy

od 7.3o-11.oo Żywy Różaniec;

11.oo-12.oo i 16.oo-17.oo Odnowa w Duchu Św.;

12.oo-13.oo dzieci i młodzież;

13.oo-14.oo Służba Liturgiczna Ołtarza;

14.oo-15.oo Kościół domowy;

15.oo-16.oo Wspólnota Miłosierdzia;

17.oo-18.oo Neokatechumenat;

nie zrzeszonych o każdej porze.

6. Zapraszamy serdecznie na koncert a cappella Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej który odbędzie się w przyszłą niedzielę 15 marca o godzinie 18.45. Będzie to wielkie wydarzenie muzyczne w wykonaniu wspaniałego chóru, który obchodzi 50 lecie istnienia. W repertuarze znajdą się pieśni wielkopostne, głównie współczesne sakralne kompozycje ale też usłyszymy utwory z dawniejszych epok. Chór zaśpiewa też podczas Mszy Św. o godzinie 18.oo (przed koncertem) Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i naszych przyjaciół !

7. W nocy z 27 na 28 marca rozpocznie się w Elblągu Ekstremalna Droga Krzyżowa. Do przejścia będzie 38 km po polach, lasach, wzdłuż Zalewu Wiślanego aż do katedry we Fromborku. Wymarsz rozpocznie się Mszą św. o 20.oo w kościele św. Brata Alberta (oo. Salwatorianie) przy ul. Częstochowskiej. Jest to prawdziwe spotkanie z Bogiem pośrodku zmagania z bólem i trudem nocy. To doskonała okazja do nadrobienia zaległości, aby jeszcze lepiej przygotować się do wydarzeń Wielkiej Nocy! Jest to propozycja dla ludzi, którzy są aktywni i ciągle stawiają sobie nowe wyzwania. Którzy lubią przekraczać siebie i szukają Boga również poza murami kościoła. Zapisy dla chętny przyjmuje ks. Adrian.

8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych a także do lektury Pisma Świętego, książek religijnych i prasy katolickiej. Uczyńmy to w trosce o pogłębienie naszej wiary.

9. Zapowiedzi przedślubne:

II: Dawid Pejas (Włocławek) i Natalia Focklem (Sztum)

Mariusz Tomasz Polak i Danuta zd. Wiśniewska (Sztum)

Piotr Dembiński i Małgorzata Koszalińska (Sztum)

I: Mateusz Kamil Wrzosek (Sztum) i Małgorzata Kamila Zielińska (Czersk)

Krzysztof Kamil Chudzik (Gościszewo) i Marlena Anna Chabowska (Sztum)

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Anna Maria Gołąbek, Henryk Muszalski i Barbara Gregorkiewicz. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”