Trzecia Niedziela Wielkanocy

1. Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Przypominają nam one, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.

2.Dziś na Placu Wolności w godz. 15.30 – 17.30 Wspólnoty neokatechumenalne ze Sztumu i Kwidzyna zapraszają na spotkanie, podczas których będą poruszane tematy, które głęboko dotykają życia każdego z nas. Na te spotkania zapraszamy wszystkich parafian. Będzie to również okazja radosnego przeżywania czasu paschalnego.

A w poniedziałek i czwartek katechezy neokatechumenalne o godz 18.45 w kościele.

3. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika.

4. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty.

5. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: Waleria Niepla. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.