TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

. Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy  modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia  w odniesieniu do braci odłączonych.

  1. Dzisiaj po Mszy Św. o 12.3o zapraszamy na koncert charytatywny w wykonaniu dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Uśnic, na rzecz Kamila ucznia tego ośrodka, którego czeka poważna i kosztowna operacja.

 

  1. Jutro – XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby w przyszłości nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym.

 

  1. We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

 

  1. W środę o godz. 18.oo zapraszamy na Mszę Św. i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

  1. W poniedziałek w godzinach od 15.oo do 17.oo w domu parafialnym będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, na rzecz pomocy edukacyjnej dzieci w Afryce.

 

  1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na remont dachu kościoła w Sztumskiej Wsi.

 

  1. Plan kolędy na najbliższy tydzień:

 

Poniedziałek – Nowowiejskiego 25, 27, 31

Wtorek – Lipowa, Gdańska, Mickiewicza 50, 50A, 48A, 48B

Środa – Chełmińska, Słowackiego, Mickiewicza 1

Czwartek – Mickiewicza 3->39 i 22->54

Piątek – kolęda na zamówienie u rodzin, które były nieobecne w wyznaczonym czasie.

Sobota – Zajezierze

 

  1. Zapowiedzi przedślubne II: Grzegorz Polak i Marta Polak zd. Wesołowska – cywilnie związani.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Henryk Biedrzycki i Urszula Smolińska. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….