Szósta Niedziela Zwykła

  1. Tegoroczny karnawał dobiega końca. 18 lutego przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zewnętrznym znakiem wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Tego dnia Msze Św. będą odprawione o 7.oo, 9.45, 16.3o i 18.oo.

  2. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia.

  3. Od Środy Popielcowej do niedzieli trwały będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Codziennie na wieczornych Mszach Św. głoszone będą homilie. W każdy piątek o 16.3o dla dzieci i o 17.3o dla wszystkich zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. A w niedziele o 17.4o będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali.

  4. Dzieci, szczególnie przygotowujące się do I Komunii Św. i młodzież, szczególnie przygotowująca się do bierzmowania zapraszamy w Środę Popielcową i w piątek na Drogę Krzyżową.

  5. W piątek o godz. 17.oo w Sali szkoleniowej Banku Spółdzielczego naprzeciwko Starostwa, rozpocznie się kurs przedmałżeński . Wszystkich zainteresowanych, którzy pragną w tym roku zawrzeć sakrament małżeństwa, serdecznie zapraszamy.