Święto Chrztu Pańskiego

 

1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej.

2. Dziś na Mszy św. o godz. 945 będziemy się modlić w intencji wspólnoty Żywego Różańca, po Mszy św. spotkanie opłatkowe w domu parafialnym, a o godz. 1500 również w domu parafialnym odbędzie się świąteczne spotkanie pielgrzymkowej grupy pieszej na Jasną Górę „Zantyr” Sztum.

3. W sobotę o godz. 1000 w domu parafialnym będzie brana miara na szycie alb dla dzieci pierwszokomunijnych.

4. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień (od poniedziałku do piątku od godz. 1600, w sobotę od godz. 1000):

– poniedziałek – ul. Mickiewicza 50, 50a, 48 a i b, ul. Młyńska

– wtorek – Pl. Wolności

– środa – ul. Baczyńskiego, ul. Kochanowskiego, ul. Barczewskiego (szkoła, internat, dom nauczycielski)

– czwartek – ul. Słowackiego, ul. Chełmińska

– piątek – ul. Mickiewicza 1, 2 (prawa i lewa strona)

– sobota – Zajezierze, ul. Polna

5. W czasie trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty w godz. od 1000 do 1200.

6. W najbliższy czwartek o godz. 1900 w domu parafialnym odbędą się nauki przed Chrztem św., na które zapraszamy rodziców i chrzestnych, których dzieci w najbliższym czasie mają przyjąć ten sakrament.

7. W piątek, tj. 13 stycznia ks. Proboszcz, ks. Włodzimierz i ks. Piotr odwiedzą swoich chorych z Komunią św.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Edwarda GIEDYK i Śp. Mariana SOŁTYS. Wieczny odpoczynek…