Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Dzisiejsze ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na fundusz remontowo-budowlany.

Dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, ogłoszona z inicjatywy papieża bł. Pawła VI, jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi.

  1. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte według porządku niedzielnego.
    Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w następny piątek, tj. 13 stycznia. W sobotę po porannej Mszy św. zapraszamy na różaniec święty w intencji rodzin i małżeństw, a o godz. 2100 na Apel Jasnogórski.
  3. W czasie trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty w godz. od 1000 do 1200.
  4. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 945 będziemy się modlić w intencji wspólnoty Żywego Różańca, po Mszy św. spotkanie opłatkowe.
  5. Również w następną niedzielę o godz. 1500 w domu parafialnym odbędzie się świąteczne spotkanie pielgrzymkowej grupy pieszej na Jasną Górę „Zantyr” Sztum.
  6.  U progu nowego roku kalendarzowego 2017 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.