Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła 30.10.2016

1. „Kościół to nie tylko dom z kamieni i złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota” – śpiewamy w jednej z pieśni. W sposób szczególny tę prawdę pragniemy sobie uświadomić obchodząc uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Choć to data umowna, chcemy przez każdorazowy udział w Eucharystii tworzyć i umacniać wspólnotę Kościoła, wspólnotę braci i sióstr w jednej wierze.

2. Dziś i jutro jeszcze o godz. 1730 zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Od wtorku natomiast, o tej samej godzinie, będziemy spotykać się na wspólnej modlitwie za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Towarzyszyć jej będzie rozważanie tajemnic różańcowych.

3. We wtorek, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte w naszym kościele o godz. 700, 830, 945, 1115 i 1800. O godz. 1400 na cmentarzach komunalnych rozpoczną się procesje żałobne, podczas których będziemy się modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin oraz błogosławić groby.

4. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. W naszym kościele będzie następujący porządek Mszy św.: o godz. 700, 945 i 1800. Procesja żałobna na cmentarzu parafialnym po Mszy św. o godz. 945.

5. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu.

6. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy chorych parafian z Komunią świętą: ks. Proboszcz, ks. Włodzimierz i ks. Piotr od godz. 900. Spowiedź pierwszopiątkowa przed każdą Mszą św. W sobotę po porannej Mszy św. zapraszamy na różaniec święty w intencji rodzin i małżeństw, a o 2100 na Apel Jasnogórski.

8. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych zarówno za żywych, jak i za zmarłych. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje.

9. Życzymy wielu Bożych łask wszystkim obchodzącym urodziny i imieniny. Zmarłych pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu.