ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone będą na organizację Światowych Dni Młodzieży 
w Krakowie. 

l. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia bazyliki Św. Jana na Lateranie, która jest nazywana matką wszystkich kościołów, ponieważ jest katedrą papieża i Rzymu. Do roku 1308 Lateran był rezydencją  papieży. Jako katedra papieża, jest parafią dla nas wszystkich, dlatego jako wspólnota Kościoła  obchodzimy to święto. 

2. Przez cały miesiąc listopad trwa modlitwa za naszych zmarłych. "Wypominki",połączone z różańcem są odprawiane codziennie o godz. 17.30 a Msza Św. zbiorowa w tygodniu o 18.00 w niedziele o 9.45. 

3. We wtorek, 11 listopada przypada Święto Niepodległości, ustanowione dla upamiętnienia odzyskania przez naród polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku. Jest to ważna data, dlatego    pamiętajmy, aby w tym dniu uczestniczyć we Mszy św.: o godz. 7.00, uroczysta suma o 9.45 z udziałem kompanii reprezentacyjnej ZK i o 18.00. Po wieczornej Mszy Św. o 18.30, serdecznie zapraszamy   wszystkich na Wieczornicę Patriotyczną. Szczególne zaproszenie kierujemy w stronę młodzieży, gdyż to wydarzenie przygotowane jest przez ich rówieśników. Dla osób, które przygotowują się do     sakramentu bierzmowania jest to obowiązkowe spotkanie. Prosimy zabrać ze sobą indeksy. 

4. We środę, czwartek i piątek o 17.00 zapraszamy młodzież na katechezy przed bierzmowaniem, której opiekunem jest ks. Adrian. 

5. W czwartek o 19.00 odbędzie się nauka przed chrztem. 

6. Nasza parafia organizuje Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszego miasta 6 stycznia. Wszystkich chętnych, którzy śpiewem będą chciały się włączyć w ten orszak, zapraszamy na próby  kolęd w poniedziałki i czwartki o 19.00. 

7. Od czwartku Pan organista rozpocznie roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. 

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Jana Sombrowskiego, Beatę Pachucy Kazimierza Dudzińskiego.     Wieczny odpoczynek...