PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich. Spotkania naszych parafian z gośćmi przybyłymi do nas na wypoczynek stanowią dobrą okazję do wypełniania tego zadania.

2. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

3. W środę o godz. 18.00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, i Msza Święta wieczorna. Na wspólną modlitwę zapraszamy parafian i gości.

4. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, nazywane inaczej wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej. Będzie to dla nas dobra okazja do poznania historii szkaplerza Najświętszej Maryi Panny i podjęcia decyzji o jego noszeniu, a także poznania zakonu karmelitańskiego, szerzącego nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej. Z racji tego wspomnienia w przyszłą niedzielę o godz 11.30 suma odpustowa w Postolinie.

5. Zapowiedzi przedślubne: pierwsze

Marek Adam Hałubowski, kawaler – Braniewo i Małgorzata Świderska, panna – Sztum

Piotr Przemysław Warżel, kawaler – Sztum i Paulina Radoń, panna – Olchowa

Marcin Kościecha, kawaler – Mikołajki Pom. i Agnieszka Jabłońska, panna – Sztumska Wieś

Karol Piotrowski, kawaler – Sztum i Marzena Patrycja Grochowska, panna – Sztum

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 VII – święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy żyli na przełomie X i XI wieku i przez pewien czas przebywali w Tropiu nad Dunajcem z myślą o pociągnięciu tamtejszych mieszkańców do wiary chrześcijańskiej (wspomnienie obowiązkowe);

  • 15 VII – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza, który jako przełożony generalny zakonu franciszkanów przyczynił się do jego rozwoju (wspomnienie obowiązkowe);

  • 16 VII – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel.