PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 30 listopada 2014

1. Dziś  pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.

2. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na  „roraty”, w  poniedziałek, czwartek i sobotę na godz. 7.oo  a dzieci we wtorki i piątki o 16.3o.  Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i by zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła.

 

3. We wtorek, środę i czwartek o 17.oo zapraszamy młodzież na katechezę przed bierzmowaniem, Spotykają się grupy których opiekunem jest ks. Włodzimierz.

 

4. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z racji wspomnienia św. Franciszka Ksawerego, do modlitwy w intencji misji świętych. Zapraszamy też Wspólnotę Żywego Różańca  na Mszę Świętą wieczorną i zmianę tajemnic w różańcu.

 

5. W tym tygodniu: w czwartek modlimy się o powołania do służby Bogu w Kościele oraz z okazji wspomnienia św. Barbary, w intencji górników i bezrobotnych;  w pierwszy piątek – Msze Święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.oo, 16.3o dla dzieci i 18.oo i okazja do spowiedzi św. Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.oo: w piątek ks. proboszcz, w sobotę ks. Włodzimierz.

 

6. Dnia 5, 6 i 7 grudnia w kinie Powiśle o godz. 18.oo, zostanie wyświetlony film pt. „Ziemia Maryi”. Bardzo zachęcamy do obejrzenia tego wspaniałego filmu.

 

7. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

 

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Alfons Demski, Aniela Czarnecka, Stanisław Kowalczyk, Janusz Chyliński i Jan Omieczyński. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 3 XII – św. Franciszek Ksawery, jezuita, misjonarz, główny patron misji katolickich, który żył w XVI wieku;
  • 4 XII – św. Barbara;
  • 6 XII – św. Mikołaj.