Pierwsza Niedziela Adwentu

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a jednocześnie Adwent – okres radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa w chwale, a także w świętach Narodzenia Pańskiego. Roraty w naszym kościele w poniedziałki, czwartki i soboty o godz. 700, a dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 1630. Dzieci prosimy o przygotowanie lampionów adwentowych.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Tym bardziej że w pierwszą sobotę, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej przed każdą Mszą św. W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy chorych parafian z Komunią świętą: ks. Proboszcz, ks. Włodzimierz od godz. 900, ks. Piotr swoich chorych odwiedzi 9 grudnia. W sobotę po porannej Mszy św. zapraszamy na różaniec święty w intencji rodzin i małżeństw, a o godz. 2100 na Apel Jasnogórski.

3. Wraz z początkiem Adwentu w sklepach naszego miasta rozpoczynamy świąteczną zbiórkę żywności. Akcja trwać będzie od 1 do 21 grudnia. Z zebranych produktów wolontariusze Caritas przygotują świąteczne paczki dla osób samotnych, starszych  i innych potrzebujących pomocy. Pomagając dajemy innym radość

4. W tym tygodniu, w środę i czwartek o godz. 1700 swoje spotkania mają kandydaci do bierzmowania, których opiekunem jest ks. Włodzimierz.

5. W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na fundusz remontowo-budowlany.

6. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.