PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 18 maja 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Liturgia V niedzieli Wielkanocy ukazuje nam ustanowienie pierwszych diakonów. To wydarzenie ma nam przypominać, że każdy z nas jest powołany do służby drugiemu człowiekowi.

2. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy codziennie o godz. 17.3o.

3. Dziś przypada 94 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za naszego wielkiego rodaka, ale też starajmy się wracać do jego nauczania, by stawało się drogowskazem w naszym życiu.

4. Dzisiaj o godz. 19.oo w domu katechetycznym odbędą się dwa spotkania organizacyjne; jedne dotyczące pielgrzymki rowerowej na Jasna Górę i drugie dla młodzieży, która pragnie wziąć udział w spotkaniu młodych na Lednicy.

5. We wtorek, środę i czwartek o godz. 17.oo zapraszamy młodzież na katechezę przed bierzmowaniem. Spotykają się grupy których opiekunem jest ks. Włodzimierz.

6. W sobotę, 24 maja, zwracamy się do Maryi – jako Wspomożycielki wiernych. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia będziemy się modlili za Kościół w Chinach, który jest prześladowany za wiarę w Chrystusa.

7. Zapowiedzi przedślubne:
II: Tomasz Gzella – Sztum i Natalia Słowik – Miłoradz
Cezary Lemański–Mątowskie Pastwiska i Joanna Bogusława Lemańska zd. Martewicz-Sztum
I. Marcin Andrzej Gołaś – Sztum i Marta Kedzierska – Mikołajki Pom.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy Krystynę Olechowską i Bolesława Grabowskiego. Wieczny odpoczynek ….