PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

  1. Dziś – piąta niedziela w ciągu roku.

 

  1. W środę – wspomnienie Marii Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msza Święta dla chorych i osób w podeszłym wieku połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 18.oo. Pół godziny przed tą Mszą Świętą – okazja do spowiedzi św., gdyż sakrament namaszczenia chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej. Najbliższą rodzinę, sąsiadów, prosimy ozajęcie się przywiezieniem chorych do kościoła. W czasie Mszy Św. i Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będziemy prosić dla chorych o łaskę zdrowia.

 

  1. W sobotę – święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy. Przypomina nam ono obowiązek modlitwy za narody Europy, aby pozostały wierne chrześcijańskim korzeniom. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Walentego, patrona osób chorych psychicznie i zakochanych. Starajmy się pamiętać o nich w modlitwie i codziennym postępowaniu nacechowanym życzliwością.

 

  1. Za tydzień – szósta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do zobowiązań abstynenckich od alkoholu i przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: Teresa Karpiesiuk. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.