Orszak Trzech Króli

Page1

 

 

We wtorek 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego po raz pierwszy ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpoczynamy krótkim koncertem kolęd o godz 13.00 na Placu Wolności, a następnie przejdziemy do parafii św. Andrzeja Boboli.

Orszak ma charakter jasełek więc prośba do wszystkich uczestników o przebrania. Mogą to być pasterze, aniołowie, rycerze, dwórki. Ma to być kolorowy korowód, aby wspólnie świętować narodziny Jezusa. Podczas orszaku uczestnicy otrzymają korony i śpiewniki z kolędami, aby aktywnie uczestniczyć i wspólnie kolędować. Na orszak możemy zabrać kołatki, bębenki, tamburyna itp.

Orszak Trzech Króli ma również wymiar charytatywny. 6 stycznia to w kościele dzień misyjny, dlatego podczas orszaku będzie możliwość finansowego wsparcia Papieskich Dzieł Misyjnych. W tym celu będzie przygotowana specjalna skrzynia ofiarna.

Wszystkich gorąco zapraszamy do uczestnictwa w orszaku. Dla uczestników na koniec orszaku przygotowana będzie herbata i ciasto.

Do zobaczenia na Orszaku Trzech Króli.