Ogłoszenia XV Niedziela Zwykła

1. Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy. Już za 10 dni będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju na wspólne spotkanie i modlitwę.

2. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy do modlitwy by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni.

3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

4. W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel.

O godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze na Jasną Górę. Jeżeli nie może ktoś wziąć udziału w całości, to zapraszamy choćby na kilka dni. Do skrzynki na ołtarzu Matki Bożej Jasnogórskiej, można składać intencje modlitewne, które będą zanosić do Boga nasi pielgrzymi.

5. Za tydzień o godz. 11.30, rozpocznie się suma odpustowa ku czci Św. Anny, połączona z jubileuszem 600 – lecia naszej Parafii i naszego miasta. Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Elbląski. Zapraszamy wszystkie środowiska naszej Parafii i miasta, wspólnoty i rodziny, starszych, młodzież i dzieci.

Po Mszy Św. na frontonie kościoła zostanie odsłonięty i poświęcony emblemat nawiązujący do średniowiecznej pieczęci miasta z herbem Sztumu. Po południu od 14.00 odbędzie się piknik rodzinny, a o godz 19.00 zapraszamy do kościoła na koncert jubileuszowy. Będzie to koncert organowy z orkiestrą kameralną.

Dzień wcześniej od mszy porannej do godziny miłosierdzia, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy od godz.

7.30 – Żywy Różaniec,

8.30 – Odnowa w Duchu Świętym,

10.00 – Caritas Parafialna i Szkolna,

11.00 – Kościół Domowy,

12.00 – Wspólnota Nauczycieli i innych zawodów,

13.00 – Neokatechumenat,

14.00 – wspólnota Miłosierdzia Bożego.

W czasie trwania adoracji zapraszamy o każdej porze wszystkich parafian, by dziękować za 600 lat trwania wspólnoty wiary i prosić o dalsze błogosławieństwo Boże.

6. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych Mieczysławę Rutkowską i Henryka Fankidejskiego polecamy Bożemu miłosierdziu.