OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Zesłanie Ducha Świętego 23 maja 2021

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień zielonych świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Będzie dodatkowa Msza Św. o godz. 10.00.

2. W środę obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim drogim Mamom dziękujemy za ich miłość, trud i poświęcenie. Życzymy błogosławieństwa Bożego i radości ze swoich dzieci. A zmarłym Mamom szczęścia wiecznego.

3. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa. Módlmy się też za alumnów naszego seminarium, którzy w najbliższy piątek i w sobotę w katedrze św. Mikołaja w Elblągu przyjmą święcenia diakonatu i święcenia prezbiteratu. Tego dnia ks. prof. Jan Wiśniewski obchodzi 70 urodziny. Życzymy zdrowie i wielu łask od Chrystusa Kapłana.

4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii w pierwszej turze (29 maja o godz. 10:00) odbędzie się w poniedziałek o godz. 16:00 a I spowiedź dzieci z tej grupy, w czwartek o godz. 15:30.

Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii w drugiej  turze (29 maja o godz. 12:00) odbędzie się w   środę o godz. 16:00 a I spowiedź dzieci w czwartek o godz. 16:30.

5. W sobotę o godz. 9.oo, w domu parafialnym rozpoczną się nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych, którzy w najbliższym roku, pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. 

6. Nasza Parafia organizuje wyjazd na kolonię letnią dla Służby Liturgicznej Ołtarza do Rogalewa koło Wiela. W najbliższy poniedziałek, 24 maja o 19:00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na kolonie oraz dla rodziców niepełnoletnich uczestników wyjazdu. 

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież do udziału w spływie kajakowym organizowanym w dniach 3 – 4 czerwca (Boże Ciało po południu i piątek po Bożym Ciele). Formularz zgłoszeniowy i informacje znajdują się na stronie internetowej i facebooku: Młodzież Diecezji Elbląskiej (mdelblag.pl).

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Janusza Pilińskiego. Wieczny odpoczynek…