OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Zesłanie Ducha Świętego  19 maja 2024

  1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. p 7:00 i 18:00.
  2.  W poniedziałek o godz. 16:00  spotkanie dla dzieci czytających i niosących dary na uroczystości I Komunii Św.
  3. W czwartek o godz. 16:00 pierwsza spowiedź dla dzieci przed I komunią ale także dla ich rodzin i bliskich.
  4. W sobotę o godz. 12:00 uroczysta Msza Św. dla dzieci które po raz pierwszy przystąpią do Komunii Św.
  5. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek natomiast wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W niedzielę za tydzień – uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  6. W najbliższy piątek w katedrze św. Mikołaja w Elblągu odbędą się świecenia diakonatu, a w sobotę święcenia prezbiteratu. Kandydatów do święceń otoczmy naszą serdeczną modlitwą. Jednocześnie przypominamy, że nasze seminarium duchowne w Elblągu rozpoczyna okres rekrutacji na studia. Młodym mężczyznom, zwłaszcza tegorocznym maturzystom, dedykujemy słowa Jezusa: Nie lękaj się! Pójdź za Mną!
  7. Nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej ku czci NMP w naszym kościele codziennie o 17:45. Zapraszamy!
  8. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich dnia 1.06 o godz. 10:00. Powrót  w sobotę 2.06 Sztumu ok. godz. 4:30. Koszt 150 zł. Zapisy w zakrystii i u ks. Pawła. Należy przygotować na wyjazd karimatę, czapkę, przeciwdeszczowy płaszcz i wodę do picia.