OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXXIII Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym gościmy naszego kleryka Mateusza, który przeczyta list Rektora Elbląskiego Seminarium Duchownego, a po Mszy Św. będzie rozprowadzał kalendarze seminaryjne na Nowy Rok. Dochód ze sprzedaży, przeznaczony będzie na bieżące utrzymanie seminarium, w tym trudnym czasie pandemii. Proszę o modlitwę w intencji profesorów i alumnów.

  1. Dziś przeżywamy IV. Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka, a także Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
  2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – NMP Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia, we wtorek – św. Elżbietę Węgierską, w środę – bł. Karolinę Kózkównę, w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę – Ofiarowanie NMP.
  3. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny.
  4. Codziennie wypominki połączone z modlitwą różańcową o 17.30 i o 18.00 Msza za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!