OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXXI Niedziela Zwykła 31 października 2021

  1. Jutro przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. [Nie ma Mszy o godz. 12.30]. Po południu o godz. 14.00 – procesja żałobna na cmentarzach komunalnych.
  2. We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 16.00 w Sztumskiej Wsi i 18.00. Msza Św. za zmarłych przez cały listopad o godz. 18.00.
  3. Przez cały miesiąc można każdego dnia uzyskać odpust dla naszych zmarłych. Jedną z form jest np. pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w tej intencji.
  4. W miesiącu listopadzie zapraszamy na wypominki – modlitwę w intencji naszych zmarłych – codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. Karty wypominkowe odnajdziemy na ławkach kościoła.
  5. W rozpoczynający się tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi podczas każdej Mszy św. Tego dnia odwiedzamy także naszych chorych, którzy wyrażają takie życzenie: ks. proboszcz od godz. 9.30, ks. Maksymilian od godz. 10.oo, ks. Łukasz od godz. 13.3o, ks. Włodzimierz w sobotę od 9.oo. W piątek 5 listopada w czasie Mszy Św. o godz. 16:30 nastąpi poświęcenie medalików dzieci, które w czerwcu mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Na Mszy Świętej będziemy prosili Boga aby Maryja Niepokalana wyprasza dla nich u Swego Syna potrzebne łaski.
  6.  W sobotę po Mszy o 7.oo zapraszamy na różaniec w intencji rodzin i małżeństw a o 21.00 na Apel Jasnogórski
  7. Ruch Światło – Życie zaprasza na Niepodległościową Oazę Modlitwy, która odbędzie się w Jeziornej Osadzie w dniach 10-14 listopada. Zgłoszenia przez formularz internetowy. Więcej informacji u ks. Maksymiliana.
  8. Jeżeli pozwolą przepisy pandemiczne, organizujemy pielgrzymkę lotniczą do Rzymu w dniach od 14 do 18 lutego. W planie zwiedzanie Watykanu, Rzymu Antycznego, Rzymu Barokowego oraz czterech Bazylik Większych: Św. Piotra, Santa Maria Maggiore, Św. Pawła za murami, Św. Jana na Lateranie. Możliwość spotkania z papieżem na Audiencji Generalnej i Mszy Św. przy grobie Św. Jana Pawła II. Koszt pielgrzymki 1700 zł i 60 Euro. Szczegóły i zapisy do 15 listopada ze względu na rezerwację biletów lotniczych u organizatora ks. Łukasza.
  9. Za tydzień w pierwszą niedzielę listopada ofiary składane na tacę przeznaczone będą na trwający remont generalny organistówki.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Adama Piaseckiego i dziecko Nadię Malec. Wieczny odpoczynek…