OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXVIII Niedziela Zwykła 9 października 2022

1. W nowym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Jana XXIII – papieża, w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego – prezbitera, w sobotę – św. Teresę z Avila – dziewicę i doktora Kościoła.

2. W piątek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzymy światła Ducha Świętego, mądrości i cierpliwości w trudnym procesie kształcenia i wychowania dzieci oraz młodzieży.

3. W sobotę (15 października) przeżywamy w naszej Ojczyźnie Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy na Mszę Św. o 11:00, wszystkich doświadczonych stratą dziecka, bez względu na jego wiek i okoliczności śmierci.

4. Trwapaździernik – miesiąc maryjny. Nabożeństwa różańcowe codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą; dla dzieci we wtorek i czwartek  o g. 16.30. Odmawiając różaniec módlmy się w intencji walczącej o wolność i niepodległość Ukrainy.

5. W niedzielę za tydzień obchody Dnia Papieskiego. Przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Trzeciego Tysiąclecia, wspierającej utalentowaną młodzież i dzieci.

6. Ofiary składane za tydzień w niedzielę na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Józefa Labudę i Michalinę Górską, dziecko utracone… Wieczny odpoczynek…