OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXVIII Niedziela Zwykła 15 października 2023

  1. Dziś w całej Polsce obchodzimy XXIII. Dzień Papieski. Towarzyszy mu hasło: „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera młodych utalentowanych Polaków. Jest to żywy pomnik budowany dla papieża Polaka.
  2. Wsłuchani w nauczanie Jana Pawła II oraz w poczuciu odpowiedzialności za naszą Ojczyznę, weźmy udział w odbywających się w dziś wyborach do polskiego parlamentu oraz w referendum.
  3. Dziś także obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętamy w sercu i modlitwie o rodzicach, których spotkała tragedia utraty. W tym cierpieniu, jako ludzie oraz chrześcijanie, pragniemy być razem z Wami, wyrazić nasze współczucie oraz miłość.
  4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek (jutro) – św. Jadwigę Śląska (jest to także rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową), w środę – św. Łukasza Ewangelistę (za jego przyczyną wszystkim pracownikom opieki zdrowotnej życzymy błogosławieństwa Bożego), w czwartek – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki (kapłana i męczennika), w piątek – św. Jana Kantego.
  5. Różaniec w naszym kościele: codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o g. 16.30. Pamiętajmy o modlitwie różańcowej w naszych rodzinach.
  6. Za tydzień przypada Niedziela Misyjna.
  7. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.