OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXVII Niedziela Zwykła 8 października 2023

  1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w środę – św. papieża Jana XXIII, w czwartek – bł. Jana Beyzyma – kapłana i misjonarza, w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego, w sobotę – św. Małgorzatę Marię Alacoque.
  2.  Organizujemy wyjazd na czuwanie młodzieżowe do Elbląga – Parafia Św. Brata Alberta. Wyjazd w piątek o godz. 18:40 z przystanku naprzeciwko zamku. Powrót w sobotę ok. 2:00 w nocy. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii i u ks. Pawła.
  3. W sobotę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy pedagogicznej i wychowawczej.
  4. Za tydzień w niedzielę – Dzień Papieski, któremu towarzyszy hasło „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Dzieło Nowego Tysiąclecia, a więc na stypendia dla utalentowanej i niezamożnej młodzieży. To także dzień wyborów do polskiego parlamentu. Prośmy św. Jana Pawła II, by wypraszał wszystkim głosującym dar mądrości i odpowiedzialności za Ojczyznę.
  5. Trwa październik. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci: w poniedziałek, środę o godz. 16.30.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii po Mszy Św.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Irenę Radtkę. Wieczny odpoczynek…