OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXVII Niedziela Zwykła 3 października 2021

  1. Jutro wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W łączności z papieżem Franciszkiem prosimy Boga o dar odpowiedzialności za dzieło stworzenia. We wtorek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w czwartek – Matki Bożej Różańcowej.
  2. Trwa październik. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o g. 17.30. Różaniec dla dzieci: we wtorek i czwartek o godz. 16.30. Zachęcamy też do odmawiania różańca w naszych domach.
  3. W środę obchodzimy w naszej parafii dzień patronalny Żywego Różańca. O godz. 16.30 na plebanii odbędzie się spotkanie zelatorów Żywego Różańca, o 17.30 nabożeństwo różańcowe, o 18.00 Msza Św. i po Mszy zmiana tajemnic różańcowych. Dziękuję wspólnocie Żywego Różańca za nieustanną, codzienną modlitwę i za złożoną w tym tygodniu ofiarę na nowy rzutnik multimedialny.
  4. W czwartek tego tygodnia i w każdy pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 15.oo będziemy się gromadzili wokół krzyża pandemicznego, by odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji ustania pandemii koronawirusa. 
  5. W piątek, 15 października, odbędzie się Diecezjalne Czuwanie Młodzieży w parafii św. Antoniego w Suszu. Zapisy na autokar u ks. Maksymiliana.
  6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd do muzeum II wojny światowej w Gdańsku i aquaparku w Redzie. Więcej informacji u ks. Maksymiliana. Wyjazd w sobotę, 9 października o 8:00.
  7. Za tydzień, podczas Dnia Papieskiego, przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  8. Zachowując ciągłość funkcjonowania życia liturgicznego, od 1 października rozpoczęła pracę jako organistka i kościelna, Pani Ewelina Miernikiewicz. Pani Ewelina posiada wyższe wykształcenie muzyczne zdobyte na Akademii Muzycznej w Gdańsku, na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz w Studium organistowskim w Pelplinie. Przez ostatnie 5 lat pełniła urząd organistki w kościele  Św. Piotra i Pawła w Gdańsku Wrzeszczu i była nauczycielem w szkołach muzycznych w Elblągu, Kwidzynie i Malborku.  Cieszymy się, że wraz z mężem, też muzykiem i dzieckiem, zamieszkają w organistówce i że będzie swoim talentem wzbogacać liturgię, która jest czynnością świętą. Proszę o życzliwość i modlitwę dla Państwa Miernikiewicz.
  9. W minionym pożegnaliśmy Barbarę Sikorską i Zygfryda Miłek. Wieczny odpoczynek…