OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXIV Niedziela Zwykła 12września 2021

1. Przeżywamy dziś uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej. Za ich życie i służbę Kościołowi w Polsce – Bogu niech będą dzięki!

2. We wtorek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża. Msza Święta Odpustowa
w kościele w Sztumskiej Wsi odbędzie się w niedzielę, 19 września, o 12:00.

3. W środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w sobotę – św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.

4. Trwają zapisy dzieci do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św w roku 2022. Deklaracje można otrzymać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Wypełnioną należy przekazać Ks Łukaszowi do końca września. Pierwsza katecheza dla rodziców 26 września po Mszy Św o godz 12.30.

5. Słowa przypomnienia i apelu kieruje dziś Ksiądz Biskup Elbląski:

Trwa jeszcze jesienna rekrutacja na studia teologiczne. Jest to ścieżka dla przyszłych katechetek i katechetów, ale też dla kandydatów do święceń kapłańskich. Zachęcam osoby zainteresowane o odważnego wyboru studiów teologii, a później posługi religijnej w Kościele. Słowa Jezusa powołującego uczniów „Pójdź za Mną!” są nadal aktualne. Bliższe informacje na temat seminarium oraz studiów przekażą księża i nauczyciele religii.   +Jacek Jezierski, Elbląg dn. 11 września 2021

6. W piątek, 17 września, w Kwidzynie odbędzie się czuwanie Młodzieży Diecezji Elbląskiej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na autokar. Zapisy u ks. Maksymiliana. Wyjazd z parkingu przy kościele o 19:15.

7. Służbę liturgiczną – ministrantów i lektorów – zapraszamy na zbiórkę w sobotę, 18 września o 10:00.

8. Ks. Proboszcz oraz katechiści zapraszają na katechezy Nowej Ewangelizacji. Przyjdź i posłuchaj Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie, który Cię kocha, może dać Ci swojego Ducha i przemieniać Twoje życie w święto. Pierwsza katecheza 27 września o godz. 18.30.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności ś.p. Czesława Myśliwska. W jej intencji pomódlmy się. Wieczny odpoczynek…