OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXII Niedziela Zwykła 3 września 2023

  1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – błogosławione męczenniczki Marię Stellę oraz towarzyszki, w piątek – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej) – z tej okazji główne uroczystości odpustowe w sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie – w najbliższą niedzielę: Msza św. polowa przy źródełku o godz. 11.00.
  2. Również w niedzielę (za tydzień) odbędzie się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, polskiej rodziny z Markowej, która została zamordowana przez niemieckich okupantów za ukrywanie w swoim domu Żydów.
  3. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczna. Msza św. na rozpoczęcie roku w poniedziałek o godz. 18.00. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, pracowników szkół i przedszkoli oraz rodziców. Uczniów klas pierwszych zapraszamy na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w najbliższą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.30.
  4. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu czeka na pragnących podjąć w tym roku drogę przygotowania do kapłaństwa. Termin rekrutacji od 5 września do 13 września. Ten sam termin rekrutacji dotyczy studentów Wydziału Teologii UWM w Olsztynie.
  5. W tym tygodniu zapraszamy: we wtorek na 18.30 chórzystów, w środę na 18.00 Wspólnotę Żywego Różańca, w sobotę na 10.00 Służbę Liturgiczną Ołtarza.
  6. Za tydzień o 12.30 w parku miejskim zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna za tegoroczne plony i z prośbą o błogosławieństwo dla rolników.