OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XX Niedziela Zwykła 15 sierpnia 2021

  1. Dziś Uroczystość Wniebowzięcia NMP, a także Święto Wojska Polskiego – na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Pamiętamy o polskich żołnierzach. Dziękujemy za ich dzisiejszą służbę Ojczyźnie! Żołnierzy oraz ich rodziny polecamy opiece Maryi Królowej Polski.
  2.  We wtorekwspomnienie liturgiczne św. Jacka Odrowąża – dzień imienin ks. bp. Jacka Jezierskiego. Najdostojniejszego Solenizanta otaczamy naszą modlitwą oraz życzliwą pamięcią.
  3. W piątek wspomnienie – św. Bernarda z Clairvaux, w sobotę – św. papieża Piusa X.  Tego dnia o godz. 12.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Św. związana z poświęceniem tablicy pamiątkowej na grobie  pułkownika Augusta Brochwicz-Donimirskiego, powstańca wielkopolskiego, działacza plebiscytowego na Powiślu, współtwórcy Armii Ochotniczej na Pomorzu. August spoczywa na naszym cmentarzu w grobie wespół ze swoja matką. Tablicę ufundowało Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej.
  4. W przyszłą niedzielę, 22 sierpnia, w Ryjewie o godz. 13.00 rozpocznie się uroczystość odpustowa ku czci Świętej Rodziny. Tego dnia o godz. 8.45 wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka. Zachęcamy do udziału.
  5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Romana Nienadowskiego i Bronisławę Morżyk. Wieczny odpoczynek…