OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XVIII Niedziela Zwykła 1 sierpnia 2021

1. Dziś 1 sierpnia, pamiętamy o 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i naszych bohaterach, którzy walczyli o wolność i niepodległość Ojczyzny.

2. W środę wspominamy w liturgii św. Jana Marię Vianneya – patrona proboszczów – tego dnia wieczorna Msza Św. w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych,  w piątek – Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi przed Mszą św. o 7:00 i 18:00. Tego dnia od godz. 9:00, zaniesiemy komunię św. chorym, których co miesiąc odwiedzają: ks. Włodzimierz, ks. Maksymilian i ks. proboszcz.

W sobotę o po porannej Mszy Św., różaniec w intencji rodzin i małżeństw, a o 21:00 Apel Jasnogórski – będziemy duchowo łączyć się z naszymi pielgrzymami. 

3. Ofiary zbierane za tydzień na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne oraz na Fundusz Nauki i Studiów Diecezji Elbląskiej.

4. Bp Jezierski apeluje do niezaszczepionych: nie rezygnujcie ze szczepień  

– Zachęcam, aby uprzedzić nową falę epidemii i poddać się szczepieniom. One osłabiają uderzenie choroby. Nasze życie jest kruche. Przez niezachowanie zaleceń lekarzy narażamy się na jego przedwczesną utratę.   

5. Zapowiedzi przedślubne II:

Jacek Jarosław Dietrich i Daria Kinga Jasińska – Sztum                   

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Ireneusza Pszczółkowskiego i Łukasza Kępkę. Wieczny odpoczynek…