OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XIX Niedziela Zwykła 8 sierpnia 2021

1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein) – patronkę Europy; we wtorek  – św. diakona Wawrzyńca; w środę – św. Klarę; w sobotę – św. Maksymiliana Marię Kolbe – kapłana i męczennika z Auschwitz, patrona diecezji elbląskiej.

2. W środę (11 sierpnia) na Jasną Górę przybędzie Elbląska Pielgrzymka Piesza oraz pielgrzymka rowerowa. Włączmy się duchowo w to wydarzenie.

3. Za tydzień w niedzielę [15 sierpnia] obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a jednocześnie Święto Wojska Polskiego. Po każdej Mszy św. – błogosławieństwo ziół, kłosów zbóż i kwiatów.

4. Za dwa tygodnie, 22 sierpnia, w Ryjewie o godz. 13:00 rozpocznie się uroczystość odpustowa ku czci Świętej Rodziny. Tego dnia o godz. 8:45 wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka.

5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Irenę Lasotę i Irenę Smoliński. Wieczny odpoczynek…