OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XVII Niedziela Zwykła 25 lipca 2021

  1. Dzisiaj przeżywamy święto naszej parafii, doroczny odpust ku czci Św. Anny. Główna Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11:30, której przewodniczyć będzie ksiądz prałat dr Jacek Wojtkowski, profesor naszego Seminarium Duchownego i proboszcz parafii katedralnej we Fromborku. Niech Św. Anna wyprasza u Boga wszelkie potrzebne łaski dla całej naszej wspólnoty parafialnej, wszystkich gości, szczególnie tych, którzy pochodzą ze Sztumu. Wieczorem o godz. 18:45, odbędzie się koncert z racji dnia odpustu, nawiązujący do koncertu plebiscytowego z 1920 roku, wówczas z udziałem Feliksa Nowowiejskiego. Tegorocznymi wykonawcami, będą: Jerzy Kukla – organy, Jacek Sribniak – klarnet i Ewa Alchimowicz-Wójcik, sopran – recytacje.
  2. Dzisiaj po Mszy Świętej pielgrzymi z naszej grupy zbierają do puszek ofiary na wsparcie pieszej pielgrzymki. Dziękujemy wszystkim wspierającym duchowo i materialnie naszą grupę pielgrzymkową, dziękujemy sponsorom indywidualnym, przedsiębiorstwom i instytucjom za okazaną pomoc. Sekretariat grupy, w którym można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę i pobrać pakiety pielgrzyma, czynny jest w sali domu parafialnego dziś po każdej Mszy Św., oraz w poniedziałek i wtorek od 17:00 do 19:00. Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki grupy Zantyr Sztum – Pomezania Malbork z prośbą o bł. Boże dla wszystkich dobroczyńców grupy oraz o bezpieczeństwo i dobrą pogodę dla pielgrzymów, zostanie odprawiona 29 lipca o godzinie 8:00. Zapraszamy
  3. Jutro wspominamy świętych Annę i Joachima – rodziców Maryi i dziadków Pana Jezusa. Z tej okazji wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za ich miłość i troskę, za ich obecność przy nas. Życzymy zdrowia, sił i pociechy z wnuków. Szczęść Boże! Zmarłym niech Pan da wieczne szczęście.
  4. W sobotę od godz. 9:00, ks. Łukasz odwiedzi swoich chorych z Komunią Św.
  5. Zapowiedzi przedślubne I:
    Jacek Jarosław Dietrich i Daria Kinga Jasińska – Sztum