OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XVI Niedziela Zwykła 19 lipca 2020

1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek bł. Czesława, w środę św. Marię Magdalenę, w czwartek św. Brygidę, w piątek św. Kingę, a w sobotę św. Jakuba apostoła oraz św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Tego dnia po wieczornej Mszy św. poświęcenie pojazdów.

2. W przyszłą niedzielę wspominamy Św. Annę patronkę naszej parafii. Msza Św. Opustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30 przez Biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego. Po Mszy Św. przejdziemy na pl. Wolności, gdzie zostanie poświęcony Krzyż epidemiczny, tzw. Karawaka. Zapraszamy wszystkich parafian i gości. Dziękuję za złożone ofiary na wykonanie Krzyża. Zebraliśmy 1/3 sumy potrzebnej do zapłacenia za materiały i wykonanie krzyża, dlatego bardzo proszę o wsparcie. Będzie taka możliwość po każdej Mszy Św. w przyszłą niedzielę.

3. Dzisiaj po Mszy Św. młodzież będzie zbierała ofiary na organizację pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, grupy Zantyr Sztum. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej jest wystawiony karton, do której możemy składać swoje prośby, w intencji których pielgrzymi będą się modlić w czasie trwania pielgrzymki.

4. We wtorek na godz. 19:00 zapraszamy na próbę chóru.

5. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu czeka na kandydatów pragnących podjąć drogę przygotowania do kapłaństwa. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 13 sierpnia br. w gmachu seminarium, godz. 10:00. Wydział Teologii UWM w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów teologicznych. Wydział przygotowuje do pracy nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Szczegóły w internecie.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Jerzego Kogowskiego. Wieczny odpoczynek…