OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XVI Niedziela Zwykła 17 lipca 2022

  1. Serdecznie witamy w naszej parafii nowego wikariusza ks. Pawła Smaglijenko. Życzymy jak najlepszego samopoczucia a przede wszystkim Bożych łask.
  2. W tym tygodniu patronują nam: w piątek Święta Maria Magdalena a w sobotę Święta Brygida, zakonnica, współpatronka Europy.
  3. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na ODPUST PARAFIALNY ku czci św. Anny w niedzielę 24 lipca. SUMA ODPUSTOWA  o godz. 11.30. Kazanie odpustowe wygłosi Ksiądz Marek Karczewski -doktor habilitowany nauk teologicznych o specjalności biblijnej, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. O godz. 18.45 zapraszamy na Koncert organowy z okazji 102 rocznicy pobytu Feliksa Nowowiejskiego w Sztumie. Wykonawcami Będą: Roman Perucki – organy i Łukasz Długosz – flet.
  4. Zapraszamy do pielgrzymowania z grupą Zantyr Sztum na szlaku XXX Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Naszą grupę pielgrzymkową będzie można wesprzeć materialnie przez ofiary, które po mszach świętych będą zbierane do puszek przez pielgrzymów. Najbliższe spotkanie przedpielgrzymkowe dla osób chcących wybrać się pieszo do tronu Pani Jasnogórskiej odbędzie się w sobotę, 23 lipca o godz. 19 w sali domu parafialnego. Przypominamy, że przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej znajduje się skrzynka, do której można wrzucać modlitewne intencje.