OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XIX Niedziela Zwykła 9 sierpnia 2020

1. W nowym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Wawrzyńca diakona i męczennika, we wtorek św. Klarę, w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbe – kapłana i męczennika z Auschwitz – patrona diecezji elbląskiej.

2. W sobotę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny [Matki Bożej Zielnej]. Msze św. z poświęceniem ziół, kwiatów, kłosów zbóż o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00. Tego dnia obchodzimy również Święto Wojska Polskiego i 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.

3. W sobotę po Mszy Św. o godz. 11:00, odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św. Będzie ono dotyczyło wyznaczenia  nowych  terminów tej uroczystości.

4. We wtorek (11 sierpnia) łączymy się duchowo z uczestnikami Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej oraz Pielgrzymki Rowerowej, które dotrą na Jasną Górę.

 5. „Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych” – prosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, błogosławiąc na dalszy czas wypoczynku i pracy. Abp Stanisław Gądecki   zaapelował również do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz aby stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii świętej na rękę.

6. Zapowiedzi przedślubne I: Maciej Tomasz Szczukowski i Monika Mikłosz z Redy;  Kacper Cezary Kopko i Alicja Nosowska z Gdyni.

7.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy Wacława Giecewicza. Wieczny odpoczynek