OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XII Niedziela Zwykła 26 czerwca 2022

  1. W środę obchodzimy uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na tzw. Świętopietrze i wsparcie działań Ojca Świętego Franciszka oraz Stolicy Apostolskiej.
  2. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi  przed Mszą św. o 7:00 i 18:00. Odwiedziny chorych rozpoczniemy od godz. 9:00. W sobotę zapraszamy na poranna Mszę Św. zapraszamy Męski Pluton Różańcowy a na 21:00 na Apel Jasnogórski.
  3. Do 8 lipca trwa rekrutacja kandydatów na studia teologiczne w seminarium duchownym w Elblągu. Zwracamy się do tegorocznych maturzystów i zapraszamy do podjęcia drogi i służby kapłańskiej. Zachęcamy także do podjęcia studiów w Wydziale Teologii UWM w Olsztynie, które przygotowują do pracy w zawodzie nauczyciela religii w szkole i specjalisty ds. rodziny.
  4. Po raz 30. wyruszy na szlak Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę, a po raz 13. Pielgrzymka Rowerowa z Elbląga do tronu Jasnogórskiej Pani. Zachęcamy do udziału w pielgrzymowaniu.
  5. Przez czas wakacji nie będzie Mszy św. w niedzielę o 12:30.
  6. Za tydzień w pierwszą niedzielę nowego miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont mieszkania dla nowego księdza wikariusza.
  7. Z dniem 30 czerwca, w związku ze skierowaniem na studia stacjonarne z zakresu prawa kanonicznego, biskup Elbląski zwalnia ze stanowiska wikariusza ks. Maksymiliana. Dziękujemy za trzyletnią, piękną, gorliwą i owocną służbę kapłańską w naszej parafii. Ks. Maksymilian tu rozpoczął swoje kapłaństwo, sprawując Eucharystię, głosząc Słowo Boże, służąc w konfesjonale, ucząc w szkole w Barlewiczkach a nade wszystko dzieląc się doświadczeniem wiary w ruchu Światło-Życie, w kręgach dziecięcych, młodzieżowych i małżeńskich. Dziękuję szczególnie za radość którą wnosił w życie naszej wspólnoty kapłańskiej i parafialnej. Niech Chrystus Najwyższy Kapłan, księdzu błogosławi. Nowym wikariuszem, który rozpocznie 15 lipca pracę w naszej, będzie ks. Paweł Smaglijenko. Proszę o modlitwę.
  8. Zapowiedzi przedślubne II: Bartosz Wieczerzycki – Sztum i Klaudia Rodziwiecz – Raków; Daniel Szefler i Małgorzata Rąbalska – Sztum.