OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XII Niedziela Zwykła 21 czerwca 2020

1. W dniu dzisiejszym, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie młodzież, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

2.We wtorek przypada dzień ojca. Modlimy się o błogosławieństwo i siły dla wszystkich ojców, a także o światłość Bożą dla tych, którzy odeszli do wieczności.

W środę jest uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. W czwartek wspominamy w liturgii bł. Dorotę z Mątów – patronkę diecezji elbląskiej, średniowieczną mistyczkę, która wybrała życie pustelnicze w celi przy katedrze w Kwidzynie. W wyniku trwających w jej czasach epidemii Dorota utraciła aż ośmioro swoich dzieci. Przyzywajmy jej wstawiennictwa.

4. W piątek zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na wieczorną Mszę Św., by wspólnie dziękować za miniony rok szkolny i katechetyczny i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji.

5. Zapraszamy na zakończenie roku formacyjnego wspólnot Ruchu Światło – Życie i Domowego Kościoła, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 czerwca. Rozpoczęcie Mszą Św. o godzinie 18.00.

6.  Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w dniach od 4 do 8 lipca 2020 roku, pod hasłem „Mój skarb” (por. Mt 13,44). Zgłoszenia na rekolekcje są przyjmowane do 30 czerwca. Więcej informacji na stronie internetowej seminarium lub u ks. Maksymiliana.

7. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa w naszym kościele codziennie o godz. 17:45. Zachęcamy do udziału.

8. Od ubiegłej niedzieli, nie ma dyspensy Biskupa Elbląskiego od udziału w niedzielnej Mszy Św. Przypominamy o obowiązku zakrywania w kościele podczas Mszy Św., nosa i ust. Dla bezpieczeństwa wiernych i kapłanów, prosimy o przyjmowanie Komunii św. na rękę

9. Zapowiedzi przedślubne II: Juliusz Piotr Stochmal z Gdańska i Karolina Radziszewska ze Sztumu. I: Tomasz Kozłowski ze Sztumu i Magdalena Sierocka z Mikołajek Pomorskich.