OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Wniebowstąpienie Pańskie 16 maja 2021

  1. Trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele – codziennie 15 min. przed wieczorną Mszą św. Odmawiajmy też litanię do NMP w naszych domach, proszą o przezwyciężenie trwającej jeszcze epidemii.
  2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek poświęcenie katedry św. Mikołaja w Elblągu, w sobotę – św. Ritę z Cascii, zakonnicę i mistyczkę.
  3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii w pierwszej turze (29 maja o godz. 10:00) odbędzie się w poniedziałek o godz. 16:00. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii w drugiej  turze (29 maja o godz. 12:00) odbędzie się w   piątek o godz. 16:00. 
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 19:00, a spowiedź dla kandydatów do bierzmowania w czwartek o godz. 16:00.  Obecność obowiązkowa. Młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania w sobotę o godz. 10:00, którego udzieli Biskup Elbląski Jacek Jezierski.
  5. Parafialne wspólnoty Ruchu Światło-Życie, Domowego Kościoła i Odnowy w Duchu Świętym zapraszają wszystkich do wspólnej modlitwy w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Uroczysta Eucharystia Wigilii Pięćdziesiątnicy odbędzie się o godzinie 18:00.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Święta.
  7. 29 maja o godz. 9.oo rozpoczniemy nauki przedmałżeńskie. Zainteresowane pary narzeczonych prosimy o zarejestrowanie się na stronie internetowej naszej parafii.
  8. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół ponadpodstawowych i studentów na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w dniach 26-30 czerwca 2021 r. pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Więcej informacji na stronie internetowej diecezji i seminarium.
  9. Zapowiedzi przedślubne II: Tomasz Adam Wiśniewski i Katarzyna Dokupil – Sztum; Marcin Patryk Stopiński i Lucyna Grażyna Stopińska – Sztum 
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Alicję Górską i Jana Czapilickiego. Wieczny odpoczynek