OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Wniebowstąpienie Pańskie 12 maja 2024

  1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek Matkę Bożą Fatimską, we wtorek św. Macieja apostoła, w czwartek św. Andrzeja Bobolę patrona Polski, w piątek rocznicę poświęcenia katedry św. Mikołaja, która jest matką wszystkich kościołów diecezji elbląskiej.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Święta. W sobotę, w wigilię tej uroczystości zapraszamy na godz. 20:00 na Mszę Świętą, poprzedzoną godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu.
  3. Trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe codziennie o 17:45.
  4. Próby przed I komunią odbędą się w poniedziałek i środę o godz. 16:00. Obecność dzieci obowiązkowa.
  5. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” Można je nabyć w zakrystii po Mszy św. Dziś w dodatku elbląskim relacja z uroczystości ku czci św. Wojciecha w Świętym Gaju, a także informacja o ks. Patryku Jaszkowskim, nowym misjonarzu naszej diecezji, który rozpocznie pracę misyjną w Ekwadorze.
  6. Od świąt wielkanocnych funkcjonuję jadłodzielnia przy domu parafialnym. Jest to miejsce gdzie każdy może się podzielić jedzenie z każdym. Można bezpłatnie poczęstować się jedzeniem. Można do lodówki przynieść żywność, której nie da się zagospodarować. Dzieląc się lub częstując zapobiegamy marnotrawieniu jedzenia. Można przynieść produkty, które sam mógłbyś zjeść, z terminem do przydatności, zapakowane lub w pojemnikach. Własne produkty jak zupa, ciasto, z opisem i datą przygotowania. Proszę nie przynosić surowego mięsa, produktów niepasteryzowanych, napoczętych, potraw zawierających surowe jaja, jak budynie, kremy czy domowe majonezy oraz wszelkiego alkoholu. Bardzo serdecznie dziękuję fundatorom i firmom które wykonały pomieszczenie jadłodzielni. Caritas naszej parafii jest odpowiedzialna za to miejsce i za funkcjonowanie tego dzieła.
  7. W sobotę odbył się w Seminarium Duchownym w Elblągu festyn ministrancki. W turnieju piłki nożnej nasza Służba Liturgiczna w kategorii Starsi, zdobyła II miejsce i puchar. Gratulujemy…
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Kazimierza Świderskiego. Wieczny odpoczynek…