OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Wniebowstąpienia Pańskiego 21 maja 2023

  1. Dzisiaj Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. Niech ta uroczystość wydoskonala naszą nadzieję w dążeniu do Niebieskiej Ojczyzny.
  2. W tym tygodniu przypadają wspomnienia liturgiczne: w piątek wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera. 26 maja przypada też Dzień Matki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych mamach wdzięczni Bogu za dar matczynej miłości i wychowania.
  3. Przez cały maj trwają nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 17:45.  Trwa także nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego do soboty włącznie. Zachęcamy do włączenia się w jej przeżywanie.
  4. W poniedziałek – 22 maja próbna spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej dla chłopców odbędzie się o godz. 16:00, a 0 16:30 dla dziewczynek.
  5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w sobotę – 27 maja na czuwanie przed Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Od godz. 19:00 droga światła, adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Mszą Świętą o godz. 20:30 w intencji ks. diakona Mateusza Kaźmierczaka.
  6. W sobotę  – 27 maja w katedrze św. Mikołaja w Elblągu o godz. 10:00 święcenia kapłańskie przyjmie nasz parafianin diakon Mateusz Kaźmierczak. Dzień później w niedzielę 28 maja o godz. 12:30 w naszej Parafii odprawi Mszę Świętą prymicyjną. 
  7. 3.06.2023 r. w Lednicy odbędzie się XXVII Spotkanie Młodych. Temat tegorocznego spotkania brzmi: „Pójdź za Barankiem”. Wyjazd o godz. 09:45 w sobotę.  Powrót 4.06.2023 w niedzielę ok. 5:00. Koszt 110 zł (wynajem autokaru, przejazd, pakiet pielgrzyma).
    Zapisy do 30.05 przez formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqtMy1PA62fVDh_kU-VMMLO1A9XBS7rG1qYrKP4Pf0OpjabA/viewform?usp=sf_link, w zakrystii i u ks. Pawła.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: ŚP. Antoniego Mordasiewicza, ŚP. Tadeusza Grochulskiego, ŚP. Ewe Lewicką-Cedrowski i ŚP. Józefę Sokalską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .