OGŁOSZENIA PARAFIALNE: VIII Niedziela Zwykła 27 lutego 2022

  1. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze Św. z poświęceniem popiołu i obrzędem pokutnym o godz. 7.00, 10.00, 16.30, 18.00 oraz w Sztumskiej Wsi o 16.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych, jemy dwa razy lekko i raz do syta. Nasz post oraz modlitwę ofiarujmy w intencji pokoju i zakończenia wojny na Ukrainie.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: droga krzyżowa w każdy piątek – o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych i młodzieży; Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o godz. 17.30.
  3. Trwamy na modlitwie za Ukrainę, ale chcemy też wspomóc materialnie przybywających do Polski uchodźców wojennych. Dlatego dziś oraz w Środę Popielcową po Mszach św. przy drzwiach kościoła zbieramy ofiary do puszek na ten cel. Bóg zapłać za okazane wsparcie naszych Sióstr i Braci z Ukrainy.
  4. We wtorek na 18.30 próba chóru w związku z przygotowaniem liturgii na Triduum Paschalne.
  5. W środę na wieczorną Mszę Św. zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Tego dnia o godz. 15.oo przed krzyżem pandemicznym odmówimy koronkę do miłosierdzia Bożego w intencji pokoju na Ukrainie i o ustanie pandemii.
  7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi przed Mszą o 7:00, 16.30 z udziałem dzieci i 18.00. Odwiedziny chorych w piątek: ks. proboszcz i ks. Maksymilian od godz. 9.30, ks. Łukasz  od godz. 13.30. Ks. Włodzimierz odwiedzi chorych w sobotę od godz.9.00.
  8. Zapraszamy do odbioru alb dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.  w piątek od godziny 16:00 do 16:30 w domu parafialnym.
  9. W sobotę na poranną Mszę Św. zapraszamy Męski Batalion Różańcowy  a o 21.oo na Apel Jasnogórski.
  10. Zapowiedzi przedślubne II: Piotr Paweł Licznerski, Sztumska Wieś i Iwona Norel, Kowale.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy Wernera Kuczwalskiego. Wieczny odpoczynek…