OGŁOSZENIA PARAFIALNE: VII Niedziela Zwykła 19 lutego 2023

  1. Turcję i Syrię dotknęło dramatyczne w skutkach trzęsienie ziemi. Zginęło wiele tysięcy ludzi, wielu zostało rannych i bez dachu nad głową. Dlatego po Mszy przy drzwiach kościoła będziemy zbierali do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości i solidarności z cierpiącymi.
  2. Dzisiaj inaugurujemy tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
  3. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post, okres czterdziestodniowego przygotowania do Świąt Paschalnych. Msze święte z pokutnym obrzędem posypania głów popiołem, o godz. 7.00, 10.00, 16.30, 18.00 oraz o 16.00 w Sztumskiej Wsi. Tego dnia obowiązuje post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych, jemy dwa razy lekko i raz do syta.
  4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: droga krzyżowa w każdy piątek – o godz. 16.30 dla dzieci, g. 17.30 dla dorosłych i młodzieży; Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o godz. 17.30.
  5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 20 lutego o godz. 17:00 w domu parafialnym. 
  6. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii odbędzie się w niedzielę 26  lutego po Mszy św. o godz. 12:30. 
  7. W piątek pamiętajmy w modlitwie o Ukrainie, gdyż 24 lutego mija dokładnie rok od rozpoczęcia brutalnej wojny wywołanej przez Rosję. Natomiast w niedzielę za tydzień (26 lutego) odbędzie się po Mszach św. zbiórka środków pieniężnych do puszek na pomoc ofiarom wojny.
  8. Zapowiedź przedślubna I: Bartosz Jan Mucharski i Daniela Szpaczyńska, zam. w Warszawie.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Jana Smolińskiego, Bożenę Warczak i Zofię Murawską. Wieczny odpoczynek…