OGŁOSZENIA PARAFIALNE: VI Niedziela Zwykła 12 lutego 2023

  1. Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Dziękujemy osobom chorym za ich obecność pośród nas, za mężne znoszenie krzyża choroby i cierpienia. Otaczamy Was naszą miłością i życzliwością.
  2. We wtorek (14 lutego) przypada święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy; a także wspomnienie św. Walentego – patrona zakochanych i narzeczonych oraz osób chorych na nerwicę.
  3. Jak wiemy, Turcję i Syrię dotknęło w ostatnich dniach dramatyczne w skutkach trzęsienie ziemi. Zginęło wielu ludzi, wielu zostało rannych i bez dachu nad głową. Dlatego za tydzień przy drzwiach kościoła będziemy zbierali do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości i solidarności z cierpiącymi.
  4. Przypominamy o naukach przedmałżeńskich, które odbędą się 11 i 12 marca.
  5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Irenę Laskowską i Gintera Paetzke. Wieczny odpoczynek…