OGŁOSZENIA PARAFIALNE: VI Niedziela Wielkanocna 22 maja 2022

  1. Trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe – codziennie o 17.45. Odmawiajmy też litanię do NMP w naszych domach, prosząc zwłaszcza o pokój dla Ukrainy.
  2. W czwartek obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim Mamom dziękujemy za ich miłość i poświęcenie. Życzymy Bożego błogosławieństwa.
  3. W piątek w katedrze elbląskiej sześciu kleryków naszego seminarium duchownego przyjmie święcenia diakonatu, a wśród nich nasz parafianin Mateusz Kaźmierczak, a w sobotę dwóch kleryków przyjmie święcenia kapłańskie. Cieszymy się nowymi diakonami oraz księżmi. Ich służbę w Kościele powierzamy Panu Bogu. Przy tej okazji informujemy, że seminarium duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca br. pod hasłem „Nauczyciel jest i woła Cię”. Prosimy o modlitwę w intencji powołań.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii odbędzie się w środę o godz. 16:00, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w czwartek o godz. 18,30. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców przed bierzmowaniem będzie w sobotę o godz. 16:00 
  6. Organizujemy wyjazd na spotkanie młodych w Lednicy,  w dniu 4 czerwca o 8.30. Zgłoszenia internetowo albo do ks. Maksymiliana.
  7. W dniu wczorajszym w godzinach dopołudniowych, wichura powaliła drzewo na cmentarzu parafialnym. W tygodniu będziemy usuwać wiatrołomy i szacować straty.
  8. Zapowiedzi przedślubne I: Bernadetta Szwaj z Parczewa i Marcin Orłowski ze Sztumu; Olimpia Maria Kondratowicz ze Sztumu i Patryk Kotowski ze Sztumskiego Pola; Sylwia Weronika Śmigowska i Adam Żołdowicz ze Sztumu; Barbara Dorota Chętnik z Zajezierza i Piotr Paweł Sikora z Nowego Dworu Gdańskiego.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Irenę Skibicką i Annę Bogacką. Wieczny odpoczynek