OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Wielkanocna 17 maja 2020

1️⃣100 lat temu urodził się Karol Wojtyła – papież Jan Paweł II – największy z rodu Polaków. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami Telewizji Polskiej związanymi z obchodami tego niezwykłego jubileuszu: dziś tj. w niedzielę 17 maja w TVP 1 – koncert pt. „Cała Polska śpiewa dla świętego Jana Pawła II” – 1 część o godz. 17:30, część 2 o godz. 21:30. Natomiast jutro tj. w poniedziałek 18 maja o godz. 7.00 [TVP 1] – transmisja Mszy św. z Watykanu odprawionej przy grobie św. Jana Pawła II przez papieża Franciszka; a o godz. 18.00 [TVP 1, Polskie Radio Program 1] – koncert pt. „Santo subito. Prorok naszych czasów”.

2️⃣ Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej w naszym kościele codziennie o godz. 17:45. Odmawiajmy też litanię loretańską w naszych rodzinach prosząc szczególnie o przezwyciężenie pandemii.

3️⃣ W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

4️⃣ Od dzisiejszej niedzieli, może uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele 80 osób.

5️⃣ W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Helenę Jeremicz i Stanisława Kozłowskiego. Wieczny odpoczynek…