OGŁOSZENIA PARAFIALNE: V Niedziela Zwykła 4 lutego 2024

  1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Agatę (na zakończenie każdej Mszy poświęcenie chleba ku jej czci).
  2. W środę na wieczorną Mszę św. zapraszamy wspólnotę Żywego Różanca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Komunikat Biskupa Elbląskiego na dzisiejszą niedzielę: W dniach 10-17 lutego 2024 odbędzie się w diecezji elbląskiej peregrynacja relikwii nowych błogosławionych męczenników Józefa i Wiktorii Ulmów oraz siedmiorga ich dzieci. Zostali oni zastrzeleni 24 marca 1944 roku. Stało się to po ujawnieniu faktu, że wbrew hitlerowskiemu prawu obowiązującemu w Polsce, przechowywali potajemnie grupę siedmiu Żydów, swoich znajomych i sąsiadów. Wybrane kościoły naszej diecezji odwiedzi wędrujący przez Polskę relikwiarz ze szczątkami Męczenników. +Jacek Jezierski, biskup elbląski. W naszym dekanacie relikwie będą przyjęte w sanktuarium Świętej Rodziny w Ryjewie, w dniu 17 lutego o godz. 9:3o i Msza Św. o 10:00. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie za nasze rodziny za pośrednictwem męczenników z Markowej.
  4. W sobotę o godz. 9:00 w Sali szkoleniowej Banku Spółdzielczego rozpocznie się przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Zapraszamy zainteresowane pary narzeczonych, z prośbą o zapisanie się na kurs poprzez stronę internetową parafii.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. o godz. 7:30, 9:00 i 11:00 udzielimy osobom chorym i starszym sakramentu namaszczenia.
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Krzysztofa Seremaka. Wieczny odpoczynek…