OGŁOSZENIA PARAFIALNE: V Niedziela Wielkiego Postu 21 marca 2020

  1. W rozpoczynającym się tygodniu, w czwartek (25 marca), przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia, a także 29. rocznica utworzenia diecezji elbląskiej. Msze św. o 7.00 i 18.00.
  2. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na wszystkich Mszach św., a o 11.00 spod krzyża misyjnego, odbędzie się procesja z palmami.
  3. W środę, 24 marca przypada 100. rocznica urodzin Czcigodnego Sługi Bożego, ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela ruchu oazowego. Tego dnia zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.oo. Słowo Boże wygłosi ks. Marek Kubecki, który osobiście znał ks. Franciszka.
  4. W piątek, 26 marca Mszą św. o godz. 20.00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Malborku rozpocznie się tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa. Z Malborka są wyznaczone dwie trasy: bł. Doroty – do sanktuarium w Mątowach Wielkich; oraz Św. Rodziny – do sanktuarium w Ryjewie.
  5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o g. 16.30, dla dorosłych o g. 17.30; Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.30.
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Marię Rzatkowską. Wieczny odpoczynek….