OGŁOSZENIA PARAFIALNE: V Niedziela Wielkanocna 7 maja 2023

 1. . Trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i litanią loretańską codziennie o 17:45.
 2. W nowym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Stanisława – biskupa, męczennika i patrona Polski. Tego dnia o godz. 18:00 z rąk księdza biskupa Jacka Jezierskiego młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Zapraszam parafian do wspólnej modlitwy za młodzież, która potrzebuje duchowego wsparcia.
 3. W czwartek o godz. 16:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Świętej.
 4. Papież Franciszek w Adhortacji Evangelii Gaudium napisał „… aby Kościół, przyjmując wiernie wzór Mistrza, wychodził dzisiaj głosić Ewangelię wszystkim ludziom, w każdym miejscu, przy każdej okazji. „Wspólnoty Neokatechumenalne naszej Parafii zapraszają na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę – 14 maja  o godz.15-ej na Placu Wolności, aby wspólnie zademonstrować radość paschalną i jedność Kościoła.
 5. 19 maja z piątku na sobotę organizowane jest czuwanie dla młodzieży w parafii Trójcy Świętej w Elblągu, pod hasłem: „Masz wartość”. Wyjazd w piątek o godz. 18:30, zapisy w zakrystii i u ks. Pawła. Koszt 30 zł.
 6. Dnia 27 maja w katedrze w Elblągu o godz. 10:00 święcenia kapłańskie przyjmie nasz parafianin diakon Mateusz Kaźmierczak. Dzień później o 12:30 odprawi Mszę Św. Prymicyjną w naszym kościele.
 7. Zapowiedzi przedślubne I:
  • Miłosz Nowakowski-Toruń i Anna Małgorzata Rymaszewska-Sztum
  • Aleksander Trzeciak-Gdańsk i Karolina Smolińska-Sztum
  • Emanuel Okrój-Sztum i Karolina Marta Gorczyńska-Malbork
  • Wojciech Mucha i Klaudia Martyna Lewowicka- Sztum
  • Kazimierz Piekarski-Malbork i Weronika Bojanowska-Sztum
  • Krzysztof Adam Konefał-Gościszewo i Klaudia Krystyna Grenda
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Gabriela Szeflera. Wieczny odpoczynek.