OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1 stycznia 2023

 1. Wczoraj 31 grudnia 2022 r. zmarł papież senior Benedykt XVI. Był 265. następcą Świętego Piotra i zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 2005 do 2013 roku. Po ustąpieniu z urzędu ostatnie lata spędził w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu. Był jednym z najwybitniejszych teologów XX i XXI wieku, najbliższym współpracownikiem Jana Pawła II i przyjacielem Polski. Informacje o pogrzebie śp. Benedykta XVI zostaną podane w najbliższym czasie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 2. Za tydzień 8 stycznia zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca na Mszę Św. o godz. 9:00. Po Mszy spotkanie opłatkowe i zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W piątek obchodzimy Uroczystość Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą i podczas Mszy św. Chorych odwiedzimy tego dnia od godz.14:00.
 4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace przy instalacji elektrycznej w domu parafialnym.
 5.  Od poniedziałku, z przerwą na ferie zimowe, rozpoczynamy kolędę. Odwiedzanie przez duszpasterzy rodzin katolickich w okresie Bożego Narodzenia jest w Polsce wielowiekowym zwyczajem i obowiązkiem wynikającym z prawa kanonicznego. W czasie epidemii koronawirusa odwiedzanie rodzin było niemożliwe. Obecnie powracamy do tego zwyczaju. Chcemy umacniać rozluźnione więzi z parafianami. Kolęda ma też wymiar ewangelizacyjny. Pozwala na dotarcie do osób obcych, nowych, zagubionych w środowisku. Daje możliwość krótkiej modlitwy, błogosławieństwa domu, rozmowy, z tymi, którzy otworzą swoje drzwi przed duszpasterzem.  Porządek kolędy w tym tygodniu odnajdziemy na tablicy ogłoszeń, a także na naszej stronie internetowej. Rozpoczynamy kolędowanie od godz. 16:00.
 6. Parafianom oraz Gościom przebywającym w naszej wspólnocie życzymy błogosławieństwa Bożego i pomyślności w rozpoczynającym się Nowym Roku 2023.
 • Poniedziałek – ul. Reja 1-37, 6, 6A, 10, 12 (teren szpitala), 29A -31E
 • Wtorek – ul. Reja 17A i 21 A, B, C, D
 • Środa – Osiedle nad Jeziorem 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 • Czwartek – Osiedle nad Jeziorem 8, 9, 10, 11, Morawskiego 2A, 2B, 3, 4
 • Sobota – Sztumska Wieś od 10:00